Jesteś tutaj:Strona główna>Gospodarka - Informacje gospodarcze>ARP: nie możemy uczestniczyć w planie naprawy Stoczni Gdańsk
piątek, 14 luty 2014 18:34

ARP: nie możemy uczestniczyć w planie naprawy Stoczni Gdańsk

13.02. Warszawa (PAP) - Agencja Rozwoju Przemysłu nie może uczestniczyć na zasadach komercyjnych w realizacji biznesplanu Stoczni Gdańsk - poinformowała w czwartek ARP po spotkaniu z większościowym udziałowcem stoczni, czyli spółką Gdańsk Shipyard Group (GSG). Rzecznik prasowy GSG Jacek Łęski powiedział PAP, że decyzja ARP dla stoczni "na razie chyba nic nie oznacza". Jego zdaniem na pewno nie ma wpływu na bieżącą działalność stoczni, "ale pokazuje, że ARP konsekwentnie od wielu miesięcy realizuje plan, którego celem nie jest pomoc stoczni, tylko zostawienie jej".

W czwartek odbyło się spotkanie akcjonariuszy Stoczni Gdańsk, podczas którego ARP przedstawiła swoją opinię na temat możliwości udziału w realizacji planu. Chodzi o „Biznesplan Stoczni Gdańsk na lata 2013-2023”, który w grudniu ub.r. większościowy udziałowiec przekazał Agencji. ARP miała dokument przeanalizować do końca stycznia.

Źródło: PAP

Jesteśmy na Facebooku! IGRP