Jesteś tutaj:Strona główna>Kompendium przedsiębiorcy>Pojedynczy Punkt Kontaktowy - zadawanie pytań i pomoc

 

MOGĘ ZADAĆ PYTANIE (gdy nie rozumiem procedury lub brakuje informacji – Centrum Pomocy / PIR)
-    Wirtualny Urzędnik
-    Call Center
-    Czat
-    Formularz (e-mail)

WIRTUALNY URZĘDNIK


Jeżeli opis procedury nie jest jasny to zalogowani użytkownicy mogą poprzez Help Desk zgłaszać bardziej skomplikowane pytania, niezależnie od tego jakiej procedury i jakiego organu to dotyczy. Najczęściej zadawane pytania dostępne są w bazie FAQ (Frequently Asked Questions – często zadawane pytania), systematycznie przeglądanej i uzupełnianej przez pracowników Krajowej Izby Gospodarczej, która sprawuje funkcję pierwszej linii pomocy. Jeżeli pytanie jest bardzo skomplikowane lub nietypowe lub wymaga interpretacji, to zapytanie jest kierowane do drugiej linii pomocy Punktu Kontaktowego – do właściwego dla danej procedury organu lub Ministerstwa Gospodarki.
Uruchomione zostało również Centrum Pomocy, które umożliwia zadawanie pytań poprzez czat a baza FAQ poprzez wirtualnego asystenta zyskała dodatkową inteligencję. Wirtualny urzędnik potrafi udzielić odpowiedzi na  pytania zadawane w języku naturalnym i tym różni się od prostej wyszukiwarki FAQ. Na dodatek działa 24h na dobę.


Po kliknięciu w „Centrum Pomocy” na górze strony, rozwija nam się pasek z Wirtualnym Urzędnikiem. W naszym przypadku jest to Pani Beata.


„Beata:

Witaj w Centrum Pomocy Pojedynczego Punktu Kontaktowego i Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Wybierz temat z listy lub zadaj mi pytanie.

W każdej chwili możesz ocenić moją pracę za pomocą gwiazdek wyświetlanych pod udzieloną odpowiedzią. Czekam na Twoje pytania.”

Poniżej mamy pole do zadawania pytań. Jeśli dotyczy ono konkretnego tematu i jest jasno sprecyzowane – od razu otrzymamy odpowiedź. Jeśli nie – zostajemy przekierowani do innego urzędnika, który udzieli nam odpowiedzi na nasze pytanie on-line lub zaproponuje wypełnienie formularza i przesłanie go do odpowiedniego organu. Na odpowiedź również nie czekamy długo, w naszym przypadku był to jeden dzień roboczy. Odpowiedź była w pełni satysfakcjonująca i spełniła nasze oczekiwania. 


Po prawej stronie mamy podane popularne tematy oraz często zadawane pytania. Mają na celu naprowadzenie użytkownika na skorzystanie z przydatnych informacji bez utraty czasu – przecież mamy wszystko w jednym miejscu i „pod ręką”.


Po przefiltrowaniu informacji system generuje nam pokrewne tematy, którymi również możemy być zainteresowani. Wirtualny Urzędnik próbuje dać nam odpowiedzi na pytania, jeszcze przed ich zadaniem. Jeśli nie chcemy korzystać z podpowiedzi, możemy zadać pytanie samodzielnie. Cała historia konwersacji pojawia się po lewej stronie w polu czatu i nie ma obawy, że odpowiedź na kolejne pytanie pokryje poprzednie. Do samego wyjścia ze strony, nasza konwersacja zostaje nienaruszona i w każdej chwili możemy skorzystać z odpowiedzi.

Jesteśmy na Facebooku! IGRP