Izba Gospodarcza Regionu Płockiego - Przede wszystkim biznes plan cialis sans ordonnance
Jesteś tutaj:Strona główna>Kompendium przedsiębiorcy>Przede wszystkim biznes plan

Przede wszystkim biznes plan

Podstawowym elementem biznes planu jest przedstawienie założeń, które dotyczą przyszłej działalności firmy. Aby uniknąć niedomówień i trudności, należy szczegółowo i drobiazgowo go przygotować. Podczas tworzenia projektu warto dogłębnie przemyśleć co oraz jakimi środkami chce się osiągnąć.


Biznes plan jest bardzo ważnym narzędziem w momencie pozyskiwania inwestorów do swojego pomysłu. Przyszli partnerzy właśnie z tego dokumentu będą korzystać, aby dowiedzieć się, co przedsiębiorca będzie chciał zrobić z ich kapitałem.


W biznes planie należy unikać przypadkowości, która jest również bardzo niewskazana w trakcie początkowych działań biznesowych.  Nie należy zatem lekceważyć znaczenia biznes planu. Oprócz swoich podstawowych funkcji, jest on  również doskonałym narzędziem planowania oraz usprawniania działań firmy.


W takcie tworzenia planu przedsiębiorca powinien odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań:


• co chcemy osiągnąć i w jaki sposób?
• jaki produkt mamy do zaoferowania, co go wyróżnia rynku?
• na jaki rynek chcemy wejść i kim będą nasi klienci?
• kim są nasi konkurenci?
• jakie są szanse oraz jakie zagrożenia dla projektu?
• jakie są możliwości rozwoju naszego produktu?
• jakie możemy zdobyć potencjalne źródła finansowania?


Ponadto, należy przygotować szczegółowy harmonogram działań oraz określić, jakie środki będą nam potrzebne do zrealizowania projektu. Odpowiedź powinna być dokładnie przemyślana i oczywiście realna.


Nie istnieje precyzyjny model, jak biznes plan powinien wyglądać. Każde przedsięwzięcie różni się od siebie i nie ma jednego, określonego wzoru. Jest jednak kilka standardowych punktów, które każdy biznes plan powinien posiadać.

Jedna  z najważniejszych zasad – nie wolno podawać nieprawdziwych danych oraz fałszować rzeczywistości. Podziała to tylko na niekorzyść przedsięwzięcia. Instytucje finansowe dokładnie analizują takie dokumenty, więc obiecywanie wielkich zysków z biznesie raczej nie pomoże nam w zdobyciu inwestorów. Odwrotnie – dokładność i rzetelność z pewnością nam w tym pomogą.

Budowa dobrego biznesplanu powinna odbyć się w następujących punktach:

1.    Streszczenie. Krótki opis przedsięwzięcia
2.    Charakterystyka przedsiębiorstwa
3.    Charakterystyka produktu
4.    Zasoby ludzkie
5.    Rynek i konkurencja
6.    Strategia marketingowa i sprzedażowa
7.    Harmonogram działań
8.    Analiza finansowa
9.    Załączniki

Każdy z poszczególnych punków zostanie omówiony w kolejnych dniach.
Zachęcamy do czytania!

Czym jest IGRP?

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego jest organizacją samorządu gospodarczego działającą od 2003 roku. Zrzesza (na zasadzie dobrowolności) przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie subregionu płockiego- powiaty: gostyniński, płocki, sierpecki oraz miasto Płock. Czytaj dalej...

Jak dołączyć do IGRP?

Członkiem Izby może zostać przedsiębiorstwo, które prowadzi działalność zgodną z wymaganiami określonymi w Statucie IGRP. Zatem przed podjęciem decyzji o wstąpieniu do Izby należy zapoznać się szczegółowo ze Statutem. Jeśli są spełnione określone tam warunki, należy wypełnić deklarację członkowską, która jest dostępna do pobrania. Czytaj dalej...

Jesteśmy na Facebooku! IGRP

Jesteśmy na Twitterze! IGRP_

Adecco # # #
# # #
# # # #
# # #
# # #
# # # #
# # # #
# # #
# # # #
# #
# # # #
# # # #
# # #
# # # #
# # # #
# # # #
#  alt=
# # # #
# # # #
# # #