Jesteś tutaj:Strona główna>Kompendium przedsiębiorcy

W ostatniej części cyklu zaprezentujemy Państwu trzy ostatnie elementy do opisania w naszym biznes planie, a są to: harmonogram działań, analiza finansowa i załączniki. I na tym zakończymy nasz tydzień tematyczny pod tytułem BIZNES PLAN. Zapraszamy do regularnego zaglądania na stronę Izby.

Dziś zajmiemy się opisem kolejnych jakże istotnych elementów biznes planu, czyli: zasobami ludzkimi, rynkiem i konkurencją oraz strategią marketingową i sprzedażową. Zapraszamy!

Dzisiaj opiszemy trzy pierwsze elementy budowy dobrego biznesplanu, a są to: streszczenie, czyli krótki opis przedsięwzięcia, charakterystyka przedsiębiorstwa oraz charakterystyka produktu.

Podstawowym elementem biznes planu jest przedstawienie założeń, które dotyczą przyszłej działalności firmy. Aby uniknąć niedomówień i trudności, należy szczegółowo i drobiazgowo go przygotować. Podczas tworzenia projektu warto dogłębnie przemyśleć co oraz jakimi środkami chce się osiągnąć.

Każdy rozsądny przedsiębiorca wie, że biznes plan to punkt wyjścia do przygotowywania projektu własnej działalności gospodarczej. Pisząc taki projekt po raz pierwszy napotykamy na wiele trudności natury merytorycznej, technicznej i ekonomicznej. Postaramy się wskazać kilka kroków, jak powinien być napisany dobry i efektywny biznes plan.

MOGĘ WYKONAĆ USŁUGĘ ELEKTRONICZNĄ (anonimowo lub po założeniu konta)

-    Przejść kreator i wygenerować poradnik
-    Dla procedury / sytuacji życiowej prewypełnić formularz
-    Zapamiętać / wysłać wypełniony formularz
-    Zapisać się na wizytę w urzędzie (dla zarejestrowanych urzędników)

MOGĘ ZADAĆ PYTANIE (gdy nie rozumiem procedury lub brakuje informacji – Centrum Pomocy / PIR)
-    Wirtualny Urzędnik
-    Call Center
-    Czat
-    Formularz (e-mail)

MOGĘ ZNALEŹĆ INFORMACJE (dla: przedsiębiorców, obywateli, pracodawców, pracowników, urzędników)
-    Opisy procedur
-    Sytuacje życiowe
-    Właściwe instytucje
-    Rejestry publiczne

Strona 1 z 2

Jesteśmy na Facebooku! IGRP