Premier podał termin odmrożenia gospodarki. Jeszcze poczekamy

Mateusz Morawiecki przyznał, że część branż może poczekać dłużej niż do przełomu maja i czerwca, ale ostateczna decyzja jest zależna od tempa szczepień. Przełom maja i czerwca – to termin, w którym odmrożona zostać ma “znaczna część gospodarki”. Mówił o tym premier Mateusz Morawiecki.

Wszyscy, którzy liczyli na zniesienie lockdownu jeszcze przed majówką lub krótko po niej mogą poczuć się rozczarowani. Choć po raz pierwszy od dawna szef rządu wspomniał w ogóle o perspektywie odmrażania gospodarki, to jednak wskazał termin odległy o niemal półtora miesiąca.

Przełom maja i czerwca

W ocenie premiera, dzięki programowi szczepień “zbliżamy się do przełomu”, który może “w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać”.
Równocześnie Mateusz Morawiecki wskazał, że część gospodarki może zostać odmrożona wcześniej niż na przełomie maja i czerwca. Kluczowe dla podjęcia decyzji ma być tempo i powszechność szczepień.

Zmiany w programie szczepień

Premier przypomniał także o zapowiedzi dot. zmiany w programie szczepień, które zakładają, że od 10 maja każdy, kto skończył 18 lat będzie mógł się zarejestrować do szczepienia, a w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach. – Jestem przekonany, że będzie to przełom – dodał.

Artykuł pochodzi ze strony https://businessinsider.com.pl/
fot. Adam Guz/KPRM

fb icon