Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia odnośnie do zaginionego Starosty Płockiego. Mariusz Bieniek utonął w Wiśle po wypadku, do którego doszło wczesnym wieczorem w dn. 22 sierpnia 2021 roku.
W niedzielę ok. godz. 18 lokalne media podały informację o poszukiwaniach mężczyzny, który wypadł z łódki do Wisły na wysokości miejscowości Świniary. Po kilku godzinach było wiadomo, że chodzi o Starostę Płockiego Mariusza Bieńka.
Poszukiwania trwały kilka dni.
W akcję na Wiśle zaangażowani byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, policjanci, członkowie WOPR-u. W sumie dziesiątki osób. Na rzece pracowały łodzie i grupy nurków, w użyciu był sonar.
Wieczorem, we wtorek 24 sierpnia, w kościele parafialnym w Wyszogrodzie odprawiona została msza św. w intencji odnalezienia Starosty Płockiego.
Ciało śp. Mariusza Bieńka zostało odnalezione w środę, 25 sierpnia, ok. 2 km od starego mostu w Płocku.
Mariusz Bieniek urodził się 20 października 1983 roku. Wraz z żoną Marią oraz dziećmi Heleną i Adamem mieszkał w Wyszogrodzie, z którym przez wiele lat był też związany zawodowo.
Jako młody chłopak – co wielokrotnie podkreślał – imał się różnych zajęć, by zarobić m.in. na studia. W 2002 r., w wieku 19 lat, dostał się na staż do Urzędu Gminy w Bodzanowie i od tego momentu rozpoczęła się jego przygoda z samorządem.
Po odbyciu półrocznego stażu został referentem, a po trzech latach – kierownikiem Wydziału Rozwoju w UG w Bodzanowie. Jednocześnie, korzystając z pilotażowego programu rządowo-unijnego Leader+, zaangażował się w tworzenie Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Rozwoju”, której celem było i jest wspieranie rozwoju obszarów wiejskich. W 2006 r. został prezesem tej organizacji i był nim do dziś.
W 2007 r. ówczesny Burmistrz Miasta i Gminy Wyszogród zaproponował mu objęcie stanowiska swojego zastępcy. W 2010 r., po decyzji Burmistrza o przejściu na emeryturę, Mariusz Bieniek wystartował w wyborach na to stanowisko. Wybory te wygrał, zostając najmłodszym włodarzem w kraju. Miał wtedy 27 lat.
W 2014 r. ubiegał się o reelekcję – również z dużym sukcesem. W tym samym roku Rada Powiatu Płockiego wybrała go również na Starostę Płockiego, a on postanowił przyjąć to wyzwanie.
W swojej pracy szczególnie mocno angażował się w kwestie dotyczące integracji z Unią Europejską i rozwoju obszarów wiejskich. Remontował drogi powiatowe, skutecznie walczył z bezrobociem, zacieśniał relacje z organizacjami pozarządowymi, angażował się w sprawy prospołeczne.
Prywatnie pasjonował się sportem, szczególnie piłką nożną, lubił gotować. Starał się również znaleźć czas na literaturę poświęconą psychologii oraz zagadnieniom związanym z zarządzaniem i ekonomią.
Źródło: https://www.facebook.com/StarostwoPlock/posts/4327261840674170
Zdjęcie: Portal Płock
Rodzinie i bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.
fb icon