Projekt „Firma 2021 – odporność i elastyczność” jest przeznaczony dla firm, które zostały dotknięte kryzysem, związanym z epidemią koronawirusa.  Dostarcza wiedzy i narzędzi oraz rozwija kompetencje wzmacniające potencjał przedsiębiorców i ich pracowników w czasie kryzysu i w okresie pokryzysowym.

Cele projektu koncentrują się na następujących obszarach:

Psychoedukacja kryzysowa – dostarczenie wiedzy na temat dynamiki kryzysu i funkcjonowania człowieka w stresie oraz konstruktywnych sposobów radzenia sobie z jego konsekwencjami na poziomach: fizjologicznym, psychologicznym, poznawczym i behawioralnym (zachowania). Konsultacje kryzysowe dla pracowników i menedżerów. Zarządzanie kryzysem i zmianą w organizacji.
Budowanie kręgu bezpieczeństwa w organizacji poprzez dostarczenie sposobów na tworzenie wspierających i efektywnych zespołów w oparciu o wspólnie wypracowane wartości i zwiększenie jakości wzajemnej komunikacji. Badanie FRIS dla pracowników, warsztaty FRIS. Coaching i Action Learning.
Dostarczenie narzędzi kreatywnych do tworzenia nowych pomysłów na rozwijanie biznesu i  doskonalenie procesów, w odpowiedzi na wyzwania rynku.
Rozwijanie kompetencji w zakresie skutecznego i metodycznego rozwiązywania pojawiających się problemów, z wykorzystaniem narzędzi z obszaru lean management.
Doskonalenie procesów HR – rekrutacja, outplacement i rozwój pracowników z wykorzystaniem matryc kompetencji i TWI.

W realizacji projektu, oprócz trenerów Growth Zone, uczestniczą współpracujący trenerzy z firm Edison Team, LeanQTeam oraz Krzysztof Dobrowolski (Lean jest dla ludzi).

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą Akademii Menedżera Growth Zone, której VI edycja rozpocznie się w maju oraz do odwiedzenia Strefy Wiedzy Growth Zone, gdzie znajdziecie Państwo wiele cennych artykułów.

fb icon