13 listopada 2021 roku w pięknych wnętrzach Hotelu Tumskiego w Płocku, o godz. 20.00 rozpoczął się 14. Płocki Bal Niepodległościowy.
Akcenty patriotyczne towarzyszyły nam od początku – Polonezem, od XIX wieku uznawanym powszechnie za najstarszy taniec narodowy, wykonanym przez Zespół Tańca Ludowego Masovia działający przy Politechnice Warszawskiej Filia w Płocku rozpoczęliśmy uroczyście Bal, biało – czerwone kwiaty, prezenty dla gości – kotyliony z orzełkiem dla panów i bransoletki z orzełkiem na czerwonym rzemyku dla pań, Toast za Ojczyznę czy koncert pieśni patriotycznych.
“Udało się nam spotkać i po raz kolejny rozpamiętywać losy ludzi, którzy walczyli o naszą niepodległość. Mówienie o niej jest bardzo ważne. Żyjemy dzisiaj w ciekawych, niektórzy by powiedzieli trudnych czasach. Co roku powtarzamy, że o niepodległość trzeba dbać i dzisiaj jesteśmy szczególnie świadomi, że trzeba o tę niepodległość zabiegać i trzeba o nią walczyć” podkreślał Krzysztof Izmajłowicz Prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego witając, w imieniu Zarządu Izby, zebranych Gości.
Płocki Bal na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Mazowsza, czego dowodem są honorowe patronaty dla wydarzenia – Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza, Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.
Takie przedsięwzięcie wymaga solidnych Partnerów. Składamy serdeczne podziękowania Panu Adamowi Struzikowi Marszałkowi Województwa Mazowieckiego oraz Panu Sylwestrowi Ziemkiewiczowi Staroście Płockiemu.
Mecenasem XIV Płockiego Balu Niepodległościowego został Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Partnerem Strategicznym Krajowa Spółka Cukrowa S.A., Partnerami Starostwo Powiatowe w Płocku, Księgowość Mazovia Premium Sp. z o.o. oraz Bibby Financial Services Polska – serdecznie dziękujemy za okazane zaufanie! Podziękowania kierujemy również dla firm PIK Materiały Budowlane i Kancelaria Podatkowa Jowita za nieocenioną pomoc w przygotowaniu wydarzenia.
Nie byłoby Balu bez odpowiedniej oprawy artystycznej. Tegoroczną uroczystość poprowadził najlepszy konferansjer, płoccanin Michał Stańczak. Koncert pieśni patriotycznych wykonał i o oprawę muzyczną zadbał zespół Vega Andrychów. Gwiazdą wieczoru był w tym roku Andrzej Krzywy, który wykonał największe przeboje grupy De Mono, m.in. Póki na to czas, Kochać inaczej czy Prosto w serce, którymi do zabawy porwał uczestników Balu.
Dziękujemy obsłudze hotelu za zaangażowanie i pełen profesjonalizm w przygotowaniu tego jedynego, wyjątkowego wydarzenia!
Wszystkim Gościom za przybycie, wspaniałą zabawę i wszystkie liczne podziękowania i słowa uznania!
Zapraszamy za rok na jubileuszowy 15. Płocki Bal Niepodległościowy!
fb icon