To był Bal…
11 listopada, rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości🇵🇱🇵🇱🇵🇱świętowaliśmy jak co roku w uroczysty sposób podczas XVI Płocki Bal Niepodległościowy, który odbył się w Hotel Tumski Płock i który był wyrazem patriotyzmu, okazją do wspomnień na temat wspaniałych chwil z historii naszego narodu oraz rozpamiętywania losów ludzi, którzy walczyli o naszą niepodległość..
Płocki Bal na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Mazowsza, czego dowodem są honorowe patronaty dla wydarzenia – Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Płockiego i Prezydenta Miasta Płocka.
Płocki Bal Niepodległościowy wpisywał się w zadanie „Pamiętamy, świętujemy!”, zadanie było finansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Partnerem Strategicznym był PERN S.A., pozostałymi Partnerami Argentum Biżuteria, BeJoy – Pakpos, GRET-POL, Starostwo Powiatowe w Płocku.
Akcenty patriotyczne towarzyszyły Gościom od wejścia – biało-czerwone oświetlenie, dekoracje na stołach, kwiaty czy prezenty dla gości – kotyliony z orzełkiem dla panów i bransoletki z orzełkiem na czerwonym rzemyku dla pań. W klimat Balu wprowadził nas czytany przez panią prezes Renatę Dąbrowską-Pasterkiewicz wiersz Ktokolwiek jesteś bez Ojczyzny Kazimierza Wierzyńskiego. Następnie Zespół Tańca Ludowego Masovia PW Płock działający przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku pod kierownictwem pani Małgorzaty Panek zatańczył mazura, po czym poprowadził Gości w polonezie, od początku XIX wieku uznawanym powszechnie za najstarszy taniec narodowy. Po uroczystym powitaniu wzniesiono Toast za Ojczyznę. O godzinie 22.30 rozpoczął się program muzyczno-słowny Pamiętamy, świętujemy! wraz z koncertem pieśni patriotycznych. Oprawę muzyczną wykonał zaproszony zespół Vega Andrychów. Dla Gości przygotowano magiczną niespodziankę – pokaz iluzjonisty Michała Kulika półfinalisty programu Mam Talent. Po występie ogólnym dla wszystkich, iluzjonista prowadził indywidualne pokazy stolikowe dla zainteresowanych Gości. Nowością na Balu była fotobudka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom XVI Płockiego Balu Niepodległościowego!
Dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego oraz wszystkim Partnerom, dzięki którym ten dzień mógł być wyjątkowy!Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę przy organizacji Balu:
✅obsłudze Hotelu Tumskiego Płock
✅fotografowi Andrzej Łukasiak Studio AP
✅Markowi Błażejewskiemu za piękną ściankę i grafiki
✅przedstawicielom mediów – Agnieszce Stachurskiej Petronews Płock, RADIO PŁOCK FM, TV Mazowsze
✅Kwiaciarni Berberys
Do zobaczenia na kolejnym, XVII Płockim Balu Niepodległościowym‼️
a
a

Zadanie publiczne pn. Pamiętamy świętujemy! jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER

 

fb icon