Rozpoczęliśmy nowy program promocyjny dla firm zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego – WIZYTY STUDYJNE, dzięki którym będziemy promować naszych Członków – Ich firmy, działalność, usługi, produkty.

Dziś przedstawiamy Państwu naszą firmę członkowską Księgowość Mazovia Premium Sp. z o.o., której prezesem jest Anna Słomczewska. Zapraszamy do przeczytania wywiadu i obejrzenia relacji.

Wyróżnia nas jakość, a nie jakoś…

W Płocku przy ul. Rembielińskiego 8 w wyremontowanym budynku braci Dubielak swoją siedzibę ma Księgowość Mazovia Premium Sp. z o.o. Nasze pierwsze spotkanie z przedstawicielami spółki było blisko rok temu, kiedy odwiedzili biuro Izby Gospodarczej Regionu Płockiego zwartą grupą 6 osób przedstawiając się jako przedstawiciele ZEBRA – Zespołu Eksperckich Biur Rachunkowych Alabrudzińscy. Pozytywna energia, chęć do działania i przychylne nastawienie do drugiego człowieka sprawiło, że chwilę po tym spotkaniu zasilili Firmy Sukcesu i stali się Członkiem Izby Gospodarczej Regionu Płockiego. Ich otwartość daje się poznać po tym, że od początku swojej przynależności do Izby biorą udział w niemalże każdym jej wydarzeniu.

Nie inaczej jest i tym razem. Jesteśmy dziś z pierwszą Wizytą Studyjną, nową propozycją reklamowo – promocyjną dla Członków Izby Gospodarczej Regionu Płockiego w Księgowość Mazovia Premium Sp. z o.o. stanowiącą część Konsorcjum Księgowego ZEBRA.

Poznajcie Annę Słomczewską- Prezes Księgowość Mazovia Premium Sp. z o.o. i Dariusza Alabrudzińskiego – CEO ZEBRA. Co ciekawe, pod tym szyldem kryje się nie tylko rozwinięcie nazwy konsorcjum księgowego…

Wiemy, że świadczycie usługi księgowe. Dziś zawód księgowego jest jednym z zawodów zaufania publicznego. W nazwie spółki Księgowość Mazovia Premium widnieje słowo premium. Premium kojarzy się z czymś najlepszym, wyróżniającym się. Powiedzcie proszę, jak wygląda Wasza praca, co Was wyróżnia na tle innych firm świadczących takie usługi, jaka jest Wasza misja i dlaczego to właśnie Wam firmy powinny zaufać i powierzyć swoje finanse.

Anna Słomczewska Prezes Księgowość Mazovia Premium Sp. z o.o.: Nazwa spółki Księgowość Mazovia Premium oddaje w 100% to, jak pracujemy i jak podchodzimy do naszych obowiązków. Świadczymy usługi z zakresu księgowości oraz kadr i płac – kompleksową obsługę firm właśnie w jakości premium. Wyróżnia nas jakość, a nie jakoś. Księgowość Mazovia Premium jest członkiem Konsorcjum Biur Rachunkowych ZEBRA, które funkcjonuje od 31 lat. Nasza historia jest dość bogata, a pozycja na  rynku ugruntowana. Działamy zdalnie w całej Polsce, a stacjonarnie poprzez oddziały w 8 miastach. Obsługujemy różne branże. W Płocku skupiamy się głównie na księgowości spółek prawa handlowego, czyli na tzw. pełnej księgowości. Oprócz jakości, która jest dla nas priorytetem, wyróżnia nas usługa /uszyta na miarę czyli nieszablonowe podejście do Klienta. Zdajemy sobie sprawę, że każda firma, nawet o podobnym profilu działalności jest inna, dlatego nie mamy z góry ustalonego cennika, podchodzimy do Klienta wielowymiarowo.
Dariusz Alabrudziński CEO ZEBRA Zespół Eksperckich Biur Rachunkowych Alabrudzińscy Sp. z o.o.: W naszych biurach, księgowa nie prowadzi całego zakresu księgowości. Nasze Oddziały są podzielone na działy – dział pełnej księgowości, uproszczonej księgowości, kadry, itp. Dzięki temu nasi Klienci są dziś kompleksowo obsłużeni przez wybitnych specjalistów z danej dziedziny. Naszą misją jest scalenie i ujednolicenie całego rynku usług księgowych w Polsce. Dlaczego warto nam zaufać? Zaufało nam ponad 870 Klientów, których obsługujemy w sposób regularny. Obsługujemy często drugie i trzecie pokolenie, co świadczy o naszej rzetelności i jakości naszych usług. Naszym Klientom na pewno gwarantujemy spokojny sen w zakresie opieki nad ich finansami, a także nasz czas, aby oni mogli poświęcić go dla siebie, swojej rodziny i swojej firmy.

Powiedzcie proszę, oprócz wsparcia księgowego, na jaką jeszcze pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy. Wiem, że wachlarz Waszych usług jest szeroki.

Anna Słomczewska: Współpracujemy z kancelariami prawnymi, w swoich szeregach mamy doradców podatkowych, audytorów i biegłych rewidentów, dzięki czemu nasz Klient może czuć się z nami bezpiecznie. Jest obsłużony kompleksowo. Warto dodać, że współpracujemy z kilkoma firmami, które specjalizują się w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Ważne jest dla nas kojarzenie biznesowe, pomagamy w kontaktach jednego przedsiębiorcy z drugim, w zależności od potrzeb.
Dariusz Alabrudziński: To, co Klienci sobie chwalą to to, że nie muszą się martwić, kiedy pojawia się w firmie problem. Zawsze mogą na nas liczyć. Jeśli chodzi o dotacje o których wspomniała Anna, jest to oddzielny segment naszej działalności. Sami możemy pochwalić się pozyskanymi funduszami w wysokości blisko 100 milionów złotych, właśnie dzięki naszej współpracy ze specjalistami w tym zakresie. Pomagamy w przyznaniu każdej dotacji od prostych np. na otwarcie działalności po duże, jak np. zakup maszyn, budowę hal produkcyjnych. Nasz Klient nie jest pozostawiony sam sobie.

Czy usługi związane z pozyskaniem dotacji świadczycie tylko dla swoich Klientów, czy w tej sprawie może się zgłosić do Was każdy?

Dariusz Alabrudziński: Nie zamykamy się tylko na naszych Klientów. Szczególnie w okresie covidowym pomagaliśmy pozyskać fundusze z Tarczy Antykryzysowej również przedsiębiorcom zewnętrznym, co w większości przypadków zaowocowało współpracą również w zakresie prowadzenia księgowości dla tych firm.

Powiedzcie proszę, czy przeniesienie obsługi księgowej z jednej firmy do drugiej jest trudne dla Klienta? Jak Wy do tego podchodzicie?

Anna Słomczewska: Klienci często mają świadomość tego, że ich księgowość nie jest prowadzona w najwyższej jakości, ale mają pewną barierę. Myślą, że zmiana biura księgowego to rewolucja w Ich życiu. Nasza w tym rola, aby odciążyć Klienta. To my bierzemy na siebie ciężar przeniesienia księgowości.
Dariusz Alabrudziński: Można powiedzieć, że trudność jest tylko w głowie Klienta, którego zadaniem jest podjęcie decyzji. Dla tych, którzy myślą o zmianie biura polecamy zawsze w pierwszej kolejności czynności sprawdzające lub jeśli jest potrzeba czegoś więcej, proponujemy np. audyt księgowy. Wtedy dokładnie widać w jakiej kondycji jest księgowość danego przedsiębiorcy.

Dołączyliście do grona firm członkowskich w wyjątkowym, trudnym roku. Z powodu epidemii, Izba musiała odwołać wiele ważnych wydarzeń, w których deklarowaliście swój udział. Pojawiły się jednak inne, nowe inicjatywy w których bierzecie udział, takie jak BUSINESS MEETING, Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Zaufanie i Prestiż, czy dzisiejsza Wizyta Studyjna. Powiedzcie proszę, co dziś możecie powiedzieć o współpracy z Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego i jak wyobrażacie sobie dalszą współpracę.

Anna Słomczewska: Podsumowując dotychczasową współpracę z Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego nie mogę nie wspomnieć, że epidemia niestety zaburzyła działalność Izby w zakresie spotkań przedsiębiorców, uniemożliwiła organizację Płockiego Forum Biznesu, w którym deklarowaliśmy swój udział jako gospodarz jednego z Paneli Merytorycznych. My jednak, cały czas jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy, wyzwania. Chcę podkreślić, że nawet w czasie pandemii współpracujemy stale, permanentnie, m.in. w zakresie organizacji szkoleń. Jedno miałam przyjemność poprowadzić w roku ubiegłym(z zakresu pełnej księgowości, tj. rozliczania firm produkcyjnych) – pod szyldem „Szkolenia z Ekspertem w IGRP”. Kolejną naszą inicjatywą w Izbie są wizyty „twarzą w twarz” z Członkami Izby. Chcieliśmy bliżej poznać firmy członkowskie, nawiązać relacje biznesowe i ciepłe kontakty, które pozwoliłyby nam współpracować i kojarzyć biznesy naszych Klientów z Ich biznesami. Wizyty te, można już dziś powiedzieć, zaowocowały trwałymi relacjami z wieloma firmami. Jesteśmy cały czas otwarci na współpracę z Członkami Izby, przez co z samą Izbą.
Dariusz Alabrudziński: Według nas nie powinniśmy się zamykać we własnych firmach, trzeba wyjść do ludzi. Dla nas ważne są relacje i kontakt z drugim człowiekiem. Natomiast, zawsze pojawia się pytanie jak przełamać pierwsze lody? Nam bardzo pomogła przynależność do Izby, ponieważ kiedy umawialiśmy się na spotkanie z przedstawicielami zrzeszonych w Izbie firm, nie byliśmy kimś obcym, byliśmy Członkami Izby Gospodarczej Regionu Płockiego, co ułatwiało nam wzajemny Kontakt.

Mówicie, że sami spotykacie się z Członkami Izby. Jak przebiegają takie spotkania, czy Członkowie chętnie się spotykają? Jak reagują na Wasze zaproszenia? Jak zrzeszeni przedsiębiorcy reagowali na Wasze zaproszenie na spotkanie?

Dariusz Alabrudziński: Chętnie się z nami spotykają. Choć na początku, mnie osobiście, rozbawiło pojawiające się podczas spotkań pytanie co chcemy sprzedać? Otóż nic, zależy nam na poznaniu Członków, kontaktach, relacjach. Podczas naszych rozmów dopytujemy, jakie mają plany biznesowe, czy potrzebują wsparcia biznesowego, jakie mają oczekiwania. Okazuje się, że w toku koleżeńskiej rozmowy potrafią wypłynąć sprawy, w których wzajemnie możemy się wspierać biznesowo.

Jakie formy współpracy możecie zaoferować Członkom Izby Gospodarczej Regionu Płockiego?

Dariusz Alabrudziński: Jednym z naszych największych atutów jest to, że działamy w całej Polsce, dlatego jeżeli ktoś szuka klientów czy kontrahentów, zapraszamy do kontaktu z nami. Na pewno pomożemy w kojarzeniu biznesowym. Szczególnie bliskie nam są miasta takie jak Płock, Warszawa, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Szubin, Inowrocław czy Poznań, gdzie działamy najprężniej, ponieważ w tych miastach mamy swoje biura rachunkowe.

Jakie są Wasze plany zawodowe na najbliższą przyszłość?

Anna Słomczewska: Ponieważ prężnie rozwijamy Oddział Płocki i Klientów nam stale przybywa, wyzwaniem dla nas jest zbudowanie silnego, merytorycznego i odpowiedzialnego zespołu, zatrudnienie nowych pracowników – ludzi chcących się rozwijać, ludzi otwartych na nowe wyzwania, a szczególnie księgowych obsługujących pełną księgowość. Kolejnym wyzwaniem dla naszej spółki jest jej nowa siedziba. W tej chwili znajdujemy się przy Rembielińskiego 8, ale myślimy o własnej nieruchomości. Prywatnie natomiast, moim celem jest zrobienie aplikacji biegłego rewidenta.
Dariusz Alabrudziński: Obecnie trwają prace i są na zaawansowanym poziomie, jeśli chodzi o wejście jednej z naszych spółek – biura rachunkowego na giełdę, będziemy poszukiwali inwestorów, aby pozyskać kapitał na jeszcze większy rozwój, większą ekspansję. Oprócz tego, piszemy swoją franczyzę i będziemy jej udzielać dla innych biur rachunkowych, które będą chciały działać według naszego, sprawdzonego schematu, procedur. Mamy bardzo wysoką rentowność, wysoką wydajność, wiemy co branżę boli, wiemy jak pomóc innym księgowym i biurom rachunkowym. Oprócz tego, od niedawna działa nasza aplikacja, nad którą pracowaliśmy dwa lata. Jest ona unikatowa i pierwsza taka na rynku. Dzięki niej nasi Klienci mają dostęp do biura rachunkowego 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Dla pracowników – wspomaga zarządzanie pracy, dla właścicieli biur księgowych – wspomaga zarządzanie biurem, całym oddziałem. Jeżeli inne biura rachunkowe są zainteresowane takim rozwiązaniem to w tej kwestii również zachęcamy do współpracy.

Czego życzycie członkom Izby Gospodarczej Regionu Płockiego?

Anna Słomczewska: Przede wszystkim zdrowia, bo dzisiejsze czasy uświadamiają, co tak naprawę w życiu jest najważniejsze. Życzymy równieżotwartości na drugiego człowieka, pozytywnego nastawienia Członków Izby do siebie nawzajem, co pozwoli nam wszystkim budować ciepłe relacje. Pomoże w dalszym poznawaniu się i w naszym wzajemnym rozwoju. Jest nam bardzo miło być Członkiem Izby, chcemy współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami, chcemy wspierać lokalny biznes, chcemy być widoczni i chcemy, żeby inni nas zauważali.
Dariusz Alabrudziński: Samych sukcesów, przede wszystkim osobistych, zawodowych oraz żeby ogień zaangażowania nie zgasł w tych trudnych czasach, w których trzeba cały czas się wspierać, aby iść do przodu i działać dalej. Życzę również, aby Izba była coraz większa, aby było nas więcej, bo jak wiadomo, siła jest w ludziach. Im jest więcej kontaktów, tym bardziej można robić biznes w szerszej skali.

A czego Wam życzyć?

Anna Słomczewska: Zdrowia oraz rozwoju, nad którym cały czas ciężko pracujemy i otwartości drugiego człowieka na nas.
Dariusz Alabrudziński: Dokładam się do tego, co powiedziała Ania. Dodam jeszcze szczęścia. Szczęście jest potrzebne każdemu i w każdej dziedzinie. Zespół Eksperckich Biur Rachunkowych Alabrudzińscy to rozwinięcie słowa ZEBRA, zebra jest również w naszym logo, jest symbolem bezpieczeństwa, szczęścia i obfitych zbiorów. Tego życzymy zarówno sobie jak i Członkom Izby.

Dziękuję Wam bardzo za poświęcony czas i rozmowę.

Z Anną Słomczewską i Dariuszem Alabrudzińskim rozmawiała Magdalena Matyszewska p.o. dyrektora Biura Izby Gospodarczej Regionu Płockiego

 

fb icon