22 stycznia br. w lokalu „Szansa” (ul. Królewiecka 12 f) odbyło się spotkanie właścicieli lokali branży gastronomicznej i sympatyków płockich kulinariów, którzy debatowali o tym, jak skutecznie wesprzeć lokalnych gastronomów, aby w ślad za właścicielami „Szansy” i „Bistro No 35” otworzyli na nowo swoje restauracje dla klientów. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy online z przedsiębiorcą z Częstochowy, Włodzimierzem Skalikiem, który przedstawił rozwiązania praktyczne i prawne umożliwiające otwarcie się lokali na klienta stacjonarnego; zachęcił również do korzystania ze specjalnie utworzonej infolinii i stron internetowych: https://polskieveto.com/, https://otwieramy.kongres.biz/, na których umieszczone są porady adresowane do przedsiębiorców pragnących powrócić od formuły pełnego otwarcia swoich biznesów.

W spotkaniu z ramienia Izby Gospodarczej Regionu Płockiego wzięła udział zaproszona Magdalena Matyszewska p.o. dyrektora IGRP, która zabrała głos w dyskusji i zachęciła właścicieli do wstępowania w szeregi Izby, zapewniając o prawnym i merytorycznym wsparciu właścicieli otwieranych lokali gastronomicznych.

Wszyscy zgromadzeni zadeklarowali, że wraz ze znajomymi będą odwiedzać otwierające się restauracje, bary czy puby, aby w ten sposób bezpośrednio oddziaływać na powodzenie i przychód tej od miesięcy zamkniętej, ale jakże istotnej branży na płockim rynku.

Na zakończenie spotkania pan Paweł Rzeczkowski, rolnik z Ciechanowa i współtwórca inicjatywy https://rolnikhandluje.pl/, polegającej na sprzedaży zdrowych produktów rolnych prosto od producentów roślin i zwierząt, częstował zebranych pysznymi wyrobami mięsnymi.

Organizatorem spotkania był portal „Wiadomości Płockie”, który wspiera lokalnych biznesmenów w walce o nieskrępowaną i zagwarantowaną w Konstytucji RP wolność w prowadzeniu działalności gospodarczej.

fb icon